Nieuws | Bernhoven

27-11-2025

VGZ sluit meerjarencontract met Bernhoven

Coöperatie VGZ heeft tegelijkertijd met CZ de samenwerking verlengd met alliantiepartner Bernhoven. De nieuwe verbintenis met het ziekenhuis uit Uden is gesloten voor de periode 2026-2028. VGZ is samen met CZ marktleider in het verzorgingsgebied van Bernhoven. Samen vergoeden ze voor 70% van alle patiënten uit de regio de zorg.

Door Bernhoven, CZ en VGZ is de afgelopen periode hard gewerkt aan dit driejarig contract, waarin passende zorg de basis vormt. Daarnaast zijn afspraken gemaakt over toegankelijkheid, zorgaanbod en transparantie over bedrijfsvoering, zodat er gezamenlijke monitoring plaats kan vinden over de voortgang moet worden In de afgelopen periode hard gewerkt aan dit driejarig contract, waarin passende zorg de basis vormt. Daarnaast zijn afspraken gemaakt over toegankelijkheid, zorgaanbod en transparantie over bedrijfsvoering, zodat er gezamenlijke monitoring plaats kan vinden over de voortgang.

Slimmer organiseren van zorg

Vergrijzing en krapte op de arbeidsmarkt zorgen ervoor dat de toegang tot zorg onder druk staat. Daarom is het belangrijk om zorg slimmer te organiseren, met gezamenlijke besluitvorming tussen patiënt en zorgprofessional over wat écht past en nodig is. Voor inwoners in de regio van Bernhoven betekent dit zorg die beter aansluit bij hun behoeften, met meer focus op gezondheid en zelfredzaamheid zodat ze zoveel mogelijk het leven kunnen blijven leiden dat bij hen past. 

Wouter van Maarseveen, directeur Zorginkoop & Transformatie bij VGZ: “We vinden het fijn voor onze verzekerden dat we al zo snel duidelijkheid kunnen geven en een meerjarencontract hebben gesloten met Bernhoven. We moedigen initiatieven aan die de zelfredzaamheid van de patiënt vergroten, bijdragen aan kwalitatief goede zorg en zwaardere zorg voorkomen. Bernhoven is al jaren een voorloper op dit gebied.”

CZ beaamt dit. “Onze verzekerden kunnen de komende drie jaar vertrouwen op een aanpak waarbij Bernhoven samen met de patiënt kijkt naar zorg die past bij hun persoonlijke situatie. Dankzij de nieuwe afspraken met Bernhoven krijgen zij niet alleen sneller de juiste hulp, maar gebeurt dit ook steeds vaker dichtbij huis, buiten het ziekenhuis.” aldus Rogier van der Hooft, bestuurder Zorg CZ.

Het financiële systeem in Nederland

Eerder liep Bernhoven meermaals aan tegen de grenzen van het financiële systeem in Nederland, waarin méér behandelen méér geld oplevert. “Dat is niet hoe het in Bernhoven werkt. Wij kijken heel nadrukkelijk naar wat een patiënt wil en nodig heeft, in plaats van wat medisch gezien allemaal mogelijk is. En soms, betekent dit dan bijvoorbeeld niet behandelen of eerder naar huis toe gaan”, aldus Freek Korver, voorzitter raad van bestuur Bernhoven. 

Meerjarencontracten

Dit nieuwe driejarig contract geeft Bernhoven de mogelijkheid om die passende zorg te blijven leveren en hun zorg toegankelijk te houden. Deze ambitie is niet zonder de nodige uitdagingen. Freek Korver: “Het vraagt ook echt iets van onze interne organisatie en medewerkers. We zullen kritisch moeten kijken naar onze processen en zoeken naar manieren om nog slimmer te werken, zodat wij wachtlijsten en toegangstijden kunnen verminderen. Deze meerjarencontracten zijn daarbij een positief signaal en steun in de rug voor ons. Ik zie het als een doorbraak en eerste stap een structurele financiering van passende zorg.”

  • Logo VGZ
  • Logo Bewuzt
  • Logo IZA
  • Logo VGZ voor de Zorg
  • Logo Unive
  • UMC Zorgverzekering
  • Logo Zekur
  • Logo Zorgzaam