Nieuwe huisartsentarieven: declaratiesystemen nog niet ingericht, declareer voorlopig nog het oude tarief

Nieuws

03-07-2026

Nieuwe huisartsentarieven: declaratiesystemen nog niet ingericht, declareer voorlopig nog het oude tarief

De Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) heeft op 30 juni 2026 herziene huisartsentarieven gepubliceerd. Dit volgt op een uitspraak van het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb). Voorlopig verandert er niets in uw declaratie- en betaalproces, omdat verdere afstemming en aanpassing van de declaratiesystemen nodig is. Zorgverzekeraars en huisartsenorganisaties maken eerst afspraken over de uitvoering. Tot die tijd kunt u blijven declareren zoals u gewend bent.

Verdere afstemming nodig tussen huisartsenorganisaties en verzekeraars 

De uitwerking van onderdelen van het NZa-besluit – zoals de terugwerkende kracht en de inbouwtoeslag – vraagt nog om verdere afstemming tussen huisartsenorganisaties en zorgverzekeraars. Op korte termijn start hierover het overleg.

De NZa heeft ervoor gekozen de nieuwe tarieven per direct in te laten gaan. De systemen van de zorgverzekeraars, en dus ook die van ons, zijn echter nog niet ingericht op de nieuwe tarieven. Mogelijk worden declaraties met de nieuwe tarieven automatisch afgewezen. Daarom vragen we u om voorlopig nog de oude tarieven te blijven declareren. 

Wat betekent dit voor u?

Voorlopig verandert er niets voor uw praktijk. Dat betekent dat:
  • u uw declaraties indient zoals u gewend bent, tegen het oude tarief
  • u reeds ingediende declaraties niet hoeft te crediteren of opnieuw in hoeft te dienen
  • de huidige declaratie- en betaalprocessen voorlopig ongewijzigd blijven

Meer informatie

Bent u op zoek naar meer informatie? Op de website van ZN leest u wat de status is van de afstemming tussen huisartsenorganisaties en zorgverzekeraars.

  • Logo VGZ
  • Logo Bewuzt
  • Logo IZA
  • Logo VGZ voor de Zorg
  • Logo Unive
  • UMC Zorgverzekering
  • Logo Zekur
  • Logo Zorgzaam