Machtigingen bijzondere orthodontie
Om het aanvragen van machtigingen soepeler te laten verlopen, bieden we voortaan de mogelijkheid om bepaalde behandelingen binnen bijzondere orthodontie via Vecozo in te dienen.
Digitalisering van dit proces heeft de volgende voordelen:
- Doorlooptijd met 6 dagen omlaag
- De aanvraag is altijd compleet
- Het beperkt de administratieve last voor praktijken
Om deze behandelingen gaat het
• Bijzondere Orthodontische hulp Schisis
• Bijzondere Orthodontische hulp Overig
Meld het versturen van een gebitsmodel
Bij aanvragen met indicatie traumatische palatumbeet en bij craniofaciale afwijkingen, beoordelen we vaak een gebitsmodel. Deze moet wel via post verstuurd worden. Vermeld in de Vecozo-aanvraag dat de gebitsmodellen apart zijn verzonden. Voor alle overige indicaties zijn een OPT, kleurenfoto’s en een goede motivatie voldoende om te kunnen beoordelen op aanspraak.
Aanvragen voor bijzondere orthodontie (B en C codes)
Voor aanvragen bijzondere orthodontie hebben wij extra informatie nodig. Om goed te kunnen beoordelen of er aanspraak is op de aangevraagde behandeling hebben wij beeldmateriaal nodig. Vaak gaat het om een OPT en / of kleurenfoto’s. Echter is het in sommige gevallen voor ons noodzakelijk om een studiemodel te ontvangen om tot een juiste beoordeling te komen.
Benodigde informatie per indicatie
Hieronder staat welke informatie wij nodig hebben om de machtiging te beoordelen. Alles wat de aanvraag en motivatie verder onderbouwd is welkom als bijlage.
-
SOB groter dan 10 mm
- Volledig gedocumenteerd met OPT en kleurenfoto’s
- Volledig gedocumenteerd met OPT en kleurenfoto’s
-
Agenesie, 2 of meer in 1 kwadrant
- OPT en kleurenfoto’s
- Geen gebitsmodel
-
Schisis
- OPT
- Kleurenfoto’s
-
SOB kleiner dan 10 mm
- Geen aanspraak
- Geen model
- Geen foto’s
-
SOB kleiner dan 0 mm
- Volledig gedocumenteerd met OPT en kleurenfoto’s.
- Volledig gedocumenteerd met OPT en kleurenfoto’s.
-
Oligodontie (M3's tellen niet mee) 6 of meer agenesiën
- OPT en kleurenfoto’s
- Geen gebitsmodel
-
Craniofaciale afwijkingen
- OPT
- RSP
- Kleurenfoto’s
- Eventueel gebitsmodel (digitaal toegestaan)
-
Traumatische palatumbeet
- OPT
- Kleurenfoto’s en een echt model
-
Verlengingsaanvraag
- Geen model en geen foto’s
Kloppen alle gegevens? Verstuur ons dan een machtiging via Vecozo.